Městský dům Přerov

Městský dům Přerov

Setkání žánrů 2020/2021

Setkání žánrů

Popularizovat různé hudební žánry v Přerově má za cíl od podzimu projekt Setkání žánrů, který připravuje management Městského domu ve spolupráci s uměleckou agenturou Globart Brno.  Tento projekt zahrne v sezoně podzim 2020/jaro 2021 celkem pět koncertů, během nichž se představí taková esa jako Felix Slováček, Václav Hudeček, Moravské klavírní trio nebo Petr Malásek. Cenové dostupnosti pro tento typ hudby má dopomoci propracovaný systém předplatného, zahrnující zvýhodněné abonentky.

Podrobné informace naleznete na https://globart.cz/cs/projekty/aktualni-projekty/setkani-zanru/

ikona souboruProgram projektu

„Šetřete s přenosnou abonentkou“ - je mottem podzimu v Měšťáku

„Šetřit s přenosnou abonentkou je mottem našeho projektu, jenž má popularizovat vážnou hudbu při umožnění její cenové dostupnosti. Výhodou abonentního systému bude úspora až 800 korun,“ vysvětlil manažer Městského domu v Přerově Pavel Ondrůj. Cena jednotlivého vstupného je totiž 350 korun, přičemž přenosná abonentka pro jednu osobu vyjde na 950 korun, osoby ZTP či ZTP/P zaplatí za nepřenosnou abonentku 500 korun. „Výhodami předplatného je dále úspora 375 Kč při koupi abonentky ZTP či ZTP/P, nemluvě o možnosti výběru těch nejlepších míst v sále a jejich rezervace na všechny koncerty,“ zmínil kupříkladu Ondrůj.

A co měšťák předplatitelům i jednorázovým příchozím nabídne? Slavnostní zahajovací koncert ve středu 7. října v 19 hodin uvede legendární Felix Slováček, jehož hostem bude dámské kvarteto Beladona Quartet. „Populární český klarinetista a saxofonista, mající na svém kontě více než 500 nahraných titulů a téměř dva miliony prodaných desek z oblasti klasiky, jazzu i popu, obklopený atraktivními dámami smyčcového kvarteta, uvede známé swingové evergreeny a další oblíbené skladby svého bohatého repertoáru,“ připomněl Ondrůj.

Houslový virtuóz Václav Hudeček pak ovládne sál v úterý 1. prosince v 19 hodin a společně s Komorním orchestrem Musici Boemi nabídnou Čtvero ročních dob Antonia Vivaldiho.

Slavnostní novoroční koncert v neděli 3. ledna 2021 v 19 hodin bude v režii Moravského klavírního tria a operních hostů. Zahrají Jiří Jahoda na housle, Jana Ryšánková na klavír a Miroslav Zicha na violoncello. Renomované klavírní trio představí tradiční svátečně laděný program, zaměřený na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru.

Toho nejlepšího z muzikálů se návštěvníci dočkají s držitelkou Thálie Lucií Bergerovou a Radkem Novotným v úterý 16. března 2021.

Oblíbený pianista hvězd Petr Malásek s šansoniérkou Janou Musilovou pak první řadu projektu Setkání žánrů uzavřou ve čtvrtek 22. dubna 2021. Syn slavného klavíristy a skladatele Jiřího Maláska, jdoucí v jeho šlépějích, manžel herečky Dany Morávkové a dvorní pianista Hany Hegerové, Lucie Bílé a Marty Kubišové, se představí s vynikající zpěvačkou a herečkou. 

Prodej abonentek bude zahájen 15.6.2020 v Městském informačním centru na náměstí TGM v Přerově. Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ Přerov. „Těmito produkcemi, spojenými s koncerty špičkových umělců, podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství,“ uzavřel Ondrůj.Setkání žánrů, obrázek se otevře v novém okně
29.5.2020 13:18:39 - aktualizováno 10.9.2020 10:44:23 | přečteno 1121x | KIS města Přerova
 
load