Městský dům Přerov

Městský dům Přerov
Městský dům Přerov

Kulturní program pro děti - 1/2014

Logo MD  primárníBŘEZEN  2014

 • Středa  5. 3. v 8.30 a v 10.00 hodin - „Příhody včelích medvídků“, /Divadlo VĚŽ Brno/

  Opět  po několika letech ožije  na divadelních prknech Městského domu, v režii Divadla VĚŽ Brno, tento mimořádně povedený večerníček. V jeho zpracování, pod taktovkou skladatele Petra Skoumala, zazní všechny známé písníčky /Na políčku v jetelíčku, Tam, kde v noci jasně svítí světlušky, Přátelé chvátám atd./. Nenechte si ujít tuto mimořádně povedenou pohádku, protkanou originální hudbou, působivými zvuky a kouzelnou scénou, kterou vytvořila známá brněnská výtvarnice Eva Peřinová.

  Délka představení 50 minut, cena vstupného 40,-|Kč.

 • Čtvrtek 27.3. v 8.30 a v 10.00 hodin - „VODNICKÁ POHÁDKA“, Jak se vodníci usadili v Čechách Aneb Kouzelný proutek a praotec Šplouch /Divadýlko MRAK Havlíčkův Brod/

  Veselá, výpravná pohádka, plná kouzel a čarování, protkaná známými i neznámými písničkami o vodě, rybách a rybnících. O vodníkovi Šplouchovi, který odmítl topit lidi a před trestem vodnického krále utíká i se svojí vdavek chtivou dcerou na bezpečné místo u opuštěného mlýna, v Čechách. Naneštěstí mlýn koupila lakomá mlynářka, rozhodnutá, najít v něm zakopaný poklad. Šplouch zpočátku splní mlynářce všechna přání, než dostane rozkaz, aby zneužil svých vodnických kouzel ve prospěch její hamižnosti. Lstivá selka je však rychlejší a jeho vlastním proutkem promění vodníka v žabáka. V té době k mlýnu zabloudí vandrovní Pepa, který se stane se novým pomocníkem mlynářky, ale také se zakouká  do vodníkovy dcery.
  A co se stane, když do mlýna připluje sám vodnický král? Zůstane už na věky vodník Šplouc v žabí podobě? Bude mlynářka za svou hamižnost potrestána?

  Na všechny další otázky odpoví 50 minut trvající představení, které je vhodné pro děti MŠ a 1. stupně ZŠ, vstupné 40,-Kč.

  Příběh je zasazený do velkých dekorací, pestrých kostýmů, své místo mají opět dobře viditelné-nejméně 60 cm vysoké loutky a jedna (jako téměř vždy) převeliká obluda…

DUBEN 2014

 • Středa 24. 4. v 10.00 hodin - „O princezně, Luciášovi a makových .buchtách“  /Divadlo HP Praha/

  Pohádka… to je půvabné české slovo s významem plným naděje a očekávání. Naše nová pohádka vypráví o princezně, která by se ráda vdávala, o čertovi Luciášoví, a o tom, co se všechno stane, když se  spolu setkají. Zvítězí peklo nebo láska? Veselá pohádka s písničkami v sobě ukrývá ponaučení o tom, že i malý čin a laskavá mysl, spolu s vírou v kouzelné proměny, umí udělat opravdové zázraky.

  Klasická pohádka napsaná Lucií Belanovou je vhodná pro děti od 3 do 11 let, vstupné 40,-Kč.

KVĚTEN 2014 

 • Úterý 13.5. v 8.30 – „Matylda zasahuje aneb povídačky naší Kačky“ /DAPPraha/, 

  Scénář této nové pohádky, podle známých kreslených večerníčků „MATYLDA“, v televizní podobě spojené s hlasem jejich vypravěčky Stely Zázvorkové, napsala jejich autorka Hana Lamková. K textům písniček Miroslava Pokorného složil hudbu Tomáš Alferi. S humorným nadhledem v pohádce vystupují 4 herci, kteří se v jednotlivých epizodách vystřídají v deseti rolích.

  Pohádka je určena dětem od čtyř do deseti let, vstupné 40,-Kč.


Změna programu vyhrazena! Bližší informace v předprodeji MIC, vchod z nám. TGM, rezervace vstupenek

Kulturní a informační služby města Přerova přejí příjemné kulturní zážitky.

18. 12. 2013 16:04:11 - aktualizováno 22. 4. 2014 11:04:30 | přečteno 1555x | KIS města Přerova
 
load