Městský dům Přerov

Městský dům Přerov
Městský dům Přerov

Divadelní představení

Čtvrtek 24. září v 19,30 hodin

MANDARÍNKOVÁ IZBA, francouzská komedie - přesun z 23. 4. 2015

  • Bratislavské hudobné divadlo
  • Napsal: Robert Thomas Režie: Lubomír Vajdička
  • Hrají: Maroš Kramár, Zuzana Tlučková, Pavol Topol’ský, Bibiana Ondrejková

Mandarínková izba, obrázek se otevře v novém okněVýborná komedie plná francouzské duchaplnosti a šarmu nabízí příběhy lidí ve vtipných, krátkých jednoaktovkách s překvapivými, někdy přímo detektivními závěry. Čtyři herci se v nich převtělují do řady postav a osudů, které se odehrávají v malém pařížském hotelu a jeho záhadném pokoji, pojmenovaném mandarinkový, který má svůj vlastní příběh. Mandarinková izba, dává slovenskému režisérovi i všem hercům prostor vrátit se k využití divadelního řemesla v nejlepší slova smyslu. Herecky náročné dílo, je podané s lehkostí a humorem. Nenechte si ujít kulturní večer v přítomnosti nám známého a velmi oblíbeného Maroše Kramára a dalších skvělých slovenských protagonistů. Cena vstupného: 300,- Kč, 280,- Kč, stání na balkoně 150,- Kč.

Upozornění: Vstupenky zakoupené v předprodeji na původně plánovaný termín 23. 4. 2015 zůstávají v platnosti!

Fotografie z představení
Úterý 13. října v 19,30 hodin

BOSÉ NOHY V PARKU, americká romantická divadelní komedie

  • novinka z produkce agentury Harlekýn – Mgr. Jana Hanzlíčková
  • Napsal: Neil Simon   Režie: Kateřina Iváková
  • Hrají: Veronika Freimanová, Rudolf Hrušínský, Anna Linhartová, Radúz Mácha

BOSÉ NOHY V PARKU, obrázek se otevře v novém okněLíbánky skončily. Mladí novomanželé se vydají na dlouhou trať každodenní manželské rutiny. Zatímco ona řeší špagety s úžasnou omáčkou z mořských plodů připravené v krajkové  negližé, jeho vzrušuje spíš právnický případ, který mu jako začínajícímu advokátovi svěřili. Jde o to, jak přežít první společnou noc v nezařízeném bytě, kde není ani postel a kam zatéká a fičí. A následně večer s její matkou a podivínským sousedem. Jak vůbec přežít vztah a život ve dvou, když protiklady se přitahují. Nejnovější inscenace výtečné divadelní hry amerického spisovatele Neil Simona, kterou možná znáte z filmového zpracování s Jane Fondovou a Robertem Redfordem. Romantická komedie, hlavně o lásce, kde i to nejšťastnější manželství prochází občas zkouškou ohněm. Přijďte se o tom přesvědčit a strávit příjemný večer ve společnosti hereckých osobností, ke kterým Veronika Freimanová i Rudolf Hrušínský, určitě patří. Cena vstupného: 300,- Kč, 280,- Kč, stání na balkoně 150,- Kč.
Neděle 15. listopadu v 19,30 hodin

HRA VÁŠNÍ, převzaté představení z dílny Divadla Rokoko Praha

  • agentura HARLEKÝN Praha, Václav Hanzlíček
  • Napsal: Peter Nichols Režie: Lída Engelová Překlad: Kateřina Hilská
  • Hrají: Oldřich Vízner, Dana Syslová, Dana Batulková, Máša Málková, Otakar Brousek, Kateřina Pleyerová  a Stanislava Jachnická

HRA VASNI, obrázek se otevře v novém okněManželská krize v lehkém komediálním duchu. Námět příběhu anglické komedie je vesměs banální a stokrát obehraný. Manželská krize, kde starší muž si najde mladší milenku. Čím je tato hra obohacena, to je přítomnost andělů strážných doprovázejících dvě hlavní postavy. Komedie, která se stane tragédií, tragedie,  která je komedií a vynikající herectví s jedinečnou koncentrací umění a kumštu. Hra vášní je lidský příběh, v němž se pozná většina diváků. Která žena v životě nebyla nejdřív milenkou ženatého muže, aby se z ní pak stala manželka, samá podváděná mladší milenkou? Hra slavila obrovské úspěchy před několika lety na londýnských jevištích. Jak by také ne - přináší totiž věčné téma krize středního věku a smysluplnosti manželského svazku v okamžiku, kdy děti opustí rodné hnízdo a kdy je třeba nastolit otázku, co nás ještě drží pohromadě a jaký smysl má naše další soužití. Bravurní komedie odhaluje nejen to, kým se zdáme být, ale i to, co skrýváme hluboko uvnitř, tedy doslova přivádí na jeviště alter ego svých hrdinů. Cena vstupného: 300,- Kč, 280,- Kč, stání na balkoně 150,- Kč.

17. 7. 2015 11:11:16 - aktualizováno 30. 7. 2015 11:19:17 | přečteno 1621x | KIS města Přerova
 
load