Městský dům Přerov

Městský dům Přerov
Městský dům Přerov

Programy pro děti 2014

Logo MD  primární

 Logo MD  primární

ŘÍJEN 2014

 • Čtvrtek 9. 10. v 8. 30 hodin - „Rákosníček a jeho rybník“ v 10. 00 hodin  /Divadlo Scéna Zlín/

  Je první představení Rákosníčka na divadle vůbec a je spojení pěti Večerníčkových příběhů s pěti pěknými písničkami v režii Jany Ryšánek-Schmiedtové. Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet je rybníček Brčálník. Na první pohled vám může připadat docela obyčejný, ale už na ten druhý zjistíte, že se v něm dějí podivuhodné věci. Bydlí tam totiž Rákosníček, roztomilý zelený skřítek sršící nápady. Vyražte s námi do podvodní říše, plné hravosti, humoru a písniček, vyražte s námi za Rákosníčkem!

  Délka kouzelné pohádky je 50 minut, hrají 3 herci a je určena dětem z MŠ a 1.- 4. tříd ZŠ, cena 40,- Kč.

LISTOPAD 2014

 • Čtvrtek 6. 11. v 8. 30 hodin - „Klukoviny“ v 10. 00 hodin /Pražská skupina Hm…/

  Nejnovější pořad pro děti od provařených zhudebňovačů poezie – pražské skupiny Hm… Divadelně-hudební představení plné písniček se zhudebněnými texty V. Nezvala, F. Hrabína, P. Šuty, J. Ortena, J. Hiršala, J. Kainara, I. Blatného a dalších.
  Pořad, který již dva roky úspěšně hostuje na pražských divadelních scénách je vhodný pro MŠ a I. stupeň ZŠ.

  Délka cca 50 minut, vstupné 40,-Kč.

 • Úterý  25. 11. v 8. 30 hodin - „Povídání o pejskovi a kočičce“ v 10. 00 hod. /Hravé divadlo Brno/

  Povídání o pejskovi a kočičce, autora Karla Čapka, v dramatizaci Petra Vaňka, je svou hravostí blízké dětem od 3 let. Veselá vyprávění o dvou nerozlučných kamarádech, která potěšila již několik generací čtenářů a diváků. Povídání o tom, jak pejsek a kočička myli podlahu, jak pekli dort nebo o tom, jak si pejsek roztrhl kalhoty a kočička mu je zašila dešťovkou, si čítávali už prarodiče dnešních dětí.
  3 klauni povídají příběh Pejska a kočičky netradičním způsobem, které dětské publikum nadšeně přijímá. Princip divadla na divadle, zejména v pojetí klaunů je vděčným způsobem zpracování pro širokou diváckou obec a umožňuje dětem spoluvytvářet příběh, který se před nimi odehrává. Všechny příběhy pejska a kočičky hrají 3 herci s loutkami i bez loutek a vždy za přispění dětského diváka.

  Délka představení 45 minut, vstupné 40,-Kč.

PROSINEC 2014

 • Středa 10. 12. v 8. 30 hodin - „Putování za Vánoční hvězdou“ v 10. 00 hodin  /Divadlo KAPSA Andělská hora/

  Pohádkové zpracování příběhu o narození Ježíška. Nechte děti v době adventu přenést do dob dávných a dejte je vést nejkrásnějším pohádkovým příběhem. Naše povídání začíná v městě Nazaretě, kde anděl Gabriel prosté dívce Marii zvěstuje radost velikou, že z ní bude maminka. Má se jí narodit synáček Ježíšek. A to se také stane, když putovala, s hodným mužem Josefem do Betléma, ke sčítání lidu. Zde se v jeskyňce o půlnoci, malý Ježíšek  narodí. V tu chvíli se na nebi rozzáří hvězda. Nad hlavou se mu sklání oslík a volek, u nohou klečí pastýři i králové. Jelikož Putování za Vánoční hvězdou je adresováno především našim mladším a nejmladším divákům, je toto složité téma, především postava krále Heroda, řešeno velmi citlivě s ohledem na křehkou hranici dětského vnímání dobra a zla, co nejpřijatelnější formou - hudební činohrou.
  Celý pohádkový příběh se odehrává v bohaté dekoraci a kostýmech a je doprovázen živým zpěvem koled českých, polských, slovenských ale i jiných národů.

  Vstupné 40,-Kč.

POZOR  BONUS:

Při objednávce dvou, z prvních tří nabízených pořadů, poslední pohádka zdarma!


 


Změna programu vyhrazena!

Bližší informace v předprodeji MIC, vchod z nám. TGM, rezervace vstupenek
Kulturní a informační služby města Přerova přejí příjemné kulturní zážitky.

18. 6. 2014 11:01:30 - aktualizováno 18. 6. 2014 11:35:51 | přečteno 1222x | KIS města Přerova
 
load