Městský dům Přerov

Městský dům Přerov
Městský dům Přerov

Divadelní představení 2014

Logo MD   primární


PLAY  STRINDBERG, česká novinka divadelní hra

Čtvrtek 25. září v 19.30 hodin

Napsal: Friedrich Durrenmatt podle Augusta Strindberga

Režie: Gustav Skála

Hrají: Jiří Štěpnička,  Zuzana Slavíková a Vladislav Beneš

Jeden z nejvýznamnějších světových dramatiků F. Durrenmatt si tuto hru staršího dramatika Strindberga nevybral náhodou, našel dokonalou předlohu k tomu, aby se zrodily skvělé dialogy, které popisují nekonečný manželský souboj.Manželský trojúhelník - Alice (Zuzana Slavíková), její manžel Edgar (Jiří Štěpnička) a Kurt (Vladislav Beneš) mezi sebou zápasí o své já, a to způsobem příkladně bezohledným, ale do morku kosti pravdivým. Humor, který se z těchto dialogů rodí, někdy vyvolává mrazení v zádech… Herecké obsazení v čele s vynikajícím Jiřím Štěpničkou je zárukou příjemně stráveného večera.

Cena vstupného: 250,- Kč, 230,- Kč a stání na balkoně 150,- Kč.

MAFIE A CITY, francouzská divadelní komedie

Čtvrtek 9. října v 19.30 hodin

česká premiéra z produkce agentury SophiaArt – Karel Soukup

Napsal:  Luca Chaumar 

Překlad: Jaromír Janeček

Režie: Ivan Vyskočil

Hrají: Ivan Vyskočil, Lukáš Langmajer, Veronika Nová a Karel Zíma

Francouzská komedie ze současnosti, kde hlavní roli nehraje obligátní manželský trojúhelník. Přiznat svému nejlepšímu příteli, že jsem milencem jeho dcery …. je záležitost delikátní. Zejména pak, je-li on, kmotrem mafie…..  Co myslíte, jak by jste reagovali na skutečnost, že chodí s vaší dcerou o dost starší muž? Jaké myslíte, že jsou praktiky sicilské mafie při řešení těchto rodinných záležitostí? Když se do příběhu trefně zamotá kuriózní požadavek v domě bydlícího vyznavače Budhizmu a umocní se dvojsmyslností obsahu vzájemných dialogů, je zábava všech diváků zaručena. Přijďte se o tom přesvědčit.

Cena vstupného: 250,- Kč, 230,- Kč a na balkon 150,-Kč.

HERCI JSOU UNAVENI, francouzské komedie

Úterý 4. listopadu v 19.30 hodin

česká premiéra z produkce agentury Harlekýn Praha - Václav Hanzlíček

Napsal: Eric Assous

Překlad: Alexander Jerie  

Režie : Jan  Novák

Hrají:  Svatopluk Skopal, Martin Zahálka, Simona Postlerová/Vendula Křížová, Jan Čenský/Václav Vydra, Jana Boušková/Naďa Konvalinková, Lenka Zahradnická/Tereza Vágnerová/Malvína Pachlová

Komedie s pověstným francouzským humorem a šarmem. Herci se scházejí na grilování a na programu jsou obvyklá témata z hereckých šaten: scénáře, role, vztahy, peníze, zdraví …. Přátelské setkání? Není to tak jisté, neboť masky velmi rychle padají! A finále? Velmi, velmi pikantní! Herecký večírek s překvapivý dojezdem  je skvělou komedií s hvězdným hereckým obsazením.  

Cena vstupného: 350,-Kč, 330,-Kč, na balkon 200,-Kč.

Žena za pultem 2: PULT OSOBNOSTI, „vizionářská komedie“

Pondělí 8. prosince v 19.30 hodin

novinka z dílny Divadla KALICH Praha

Napsal:  Petr Kolečko

Režie: David Drábek

Hrají: Jiří Lábus a Oldřich Kaiser

Je volební víkend. Jiřina, prodavačka v malém koloniálu, věří, že to konečně dopadne a komunisté vyhrají. Již dlouho se učí, jak se řeknou čínsky rohlíky a vlašák, protože chce stačit čínským obchodníkům, kteří  přijdou, až se rozjede obchod s východem. Číňané nezklamou, ti nejsou jako Rusové. Tentokrát to všechno vyjde a její syn Kája udělá hereckou kariéru, bude novým Vladimírem Brabcem. Hanka, která nakupuje u Jiřiny makrobiotickou stravu, se jí vysmívá. Komunisti nikdy nevyhrají a Jiřina je bláhová. Ale není náhodou naivní Hanka, když věří,  že s ní její stokilový muž Pepa drží dietu…? Odpověď na tuto otázku najdeme až na jevišti a my jen doplníme, že Oldřich Kaiser s Jiřím Lábusem se představí hned ve čtyřech rolích napsaných přímo na tělo. Nenechte si ujít nenapodobitelný koncert obou hereckých legend.

Cena vstupného: 350,- Kč, 330,- Kč a na balkon 200,- Kč.

NOVINKA -  ke všem představením ŠATNY ZDARMA!

Změna programu vyhrazena!

Bližší informace v předprodeji MIC, vchod z nám. TGM, rezervace vstupenek
Kulturní a informační služby města Přerova přejí příjemné kulturní zážitky.

18. 6. 2014 11:30:50 - aktualizováno 8. 8. 2014 13:40:54 | přečteno 2151x | KIS města Přerova
 
load